Náš oddávající Dobroslav Makovička

Když jsme přemýšleli nad formou svatebního obřadu, bylo nám s přítelkyní jasné, že jelikož nejsme křtění, budeme se muset vzít na radnici. Jelikož ale radnice na Praze 4 neumožňovala svatbu v našem termínu (mají svoje úřední hodiny), začali jsme uvažovat o alternativních církvích. A výsledku nelitujeme...

Schůzky s oddávajícím

Na základě doporučení a dlouhého hledání jsme se nakonec domluvili na pastorovi Dobroslavu Makovičkovi z Apoštolské církve. V průběhu několika měsíců proběhla 2 setkání, na kterých nám pan Makovička sdělil pár organizačních informací, pár historek ze své práce a nějaké to moudro o manželsví. Setkání byla příjemná a rady do života přínosné.

Svatební obřad

Svatební obřad mohl trvat cca 15 minut, ale z pohledu ženicha mohu mít zkreslený odhad :-) Pasáže z bible byly hezky vybrané a krátké. Většina účastníků byli ateisti, ale z pana Makovičky byli nadšeni. Po přednesení několika mouder o manželství jsme zopakovali manželský slib, ke kterému nebylo co namítat a po obligátním ANO a stvrzení podpisem byl obřad za námi a manželství před námi.

Pana Makovičku rozhodně doporučujeme pro věřící i nevěřící snoubence. Byl to velice příjemný obřad.
Kontakt: Telefon a email jistě vygooglíte :-)